Europska liga

Dva gola Kalinića u Liberecu, crveni Brozovića

Sport / Nogomet | 20. 10. 2016. u 19:16 S.K.

Večeras su na rasporedu utakmice trećeg kola Europske lige, a u terminu od 19 sati odigrano je 12 dvoboja.

Istaknuo se sjajni Nikola Kalinić s dva pogotka u pobjedi Fiorentine nad Slovanom u Liberecu 1:3.

Prvi je gol bivši napadač Hajduka zabio već u osmoj minuti, a u 23. minuti dodao je još jedan za 0:2 Viola. U 53. minuti umjesto njega u igru je ušao Herrera.

Petr Sevcik je u 58. minuti smanjio na 1:2, a u 70. minuti Khouma Babacar pogađa za pobjedu gostiju 1:3. U momčadi Fiorentine je cijelu utakmicu odigrao Milan Badelj, piše HRT. Radim Breite je u 84. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u redovima Slovana.

Inter je golom Candreve u 67. minuti pobijedio s 1:0 protiv Southamptona. Ivan Perišić je počeo na Interovoj klupi i ušao je u igru u 86. minuti.

Marcelo Brozović je nakon gotovo mjesec dana nemilosti trenera De Boera napokon od početka krenuo u redovima Intera, ali nije se proslavio, u 77. minuti dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton.

Darijo Srna
je kao kapetan predvodio Šahtar u pobjedi 5:0 protiv Genta, a Eduardo je zaigrao od 81. minute.