Povijesni trenutak

Dosuđen kazneni udarac nakon pregleda videosnimke

Sport / Nogomet | 14. 12. 2016. u 13:47 S.K.

Prvi put u povijesti, na Svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu, dosuđen je kazneni udarac nakon što je sudac pogledao sporni prekršaj na videosnimci u polufinalnoj utakmici između Kashima Antlersa i Atletico Nacionala koja je igrana u srijedu i koja je završila pobjedom japanske momčadi 3:0.

Sudac koji nije bio na terenu pozvao je glavnog suca na utakmici, Mađara Viktora Kassaija, da na videosnimci pogleda prekršaj igrača kolumbijske momčadi Orlanda Berria, piše HRT.

Kassai je nakon pregleda snimke u 33. minuti susreta dosudio kazneni udarac za japansku momčad, a precizan s bijele točke bio je Shoma Doi. Druga dva pogotka za Kashimu postigli su u 83. minuti Endo i dvije minute poslije Yuma.

Na snimci se jasno vidi kako je Berrio srušio suparničkog igrača Daigoa Nishija dok su igrači u kaznenom prostoru čekali na izvođenje slobodnog udarca.

Druga polufinalna utakmica između Real Madrida i meksičke momčadi Club America igra se u četvrtak, a finale je na rasporedu u nedjelju.