povratak u realnost

Dinamo teško stadao u Münchenu, Lewandowski se 'iživljavao' na Modrima

Sport / Nogomet | 29. 09. 2015. u 20:11 S. M.

Zagrebački Dinamo uvjerljivo je poražen na gostovanju u Münchenu u drugom kolu skupine F Lige prvaka.

Bayern je očekivano lako pobijedio hrvatskog prvaka s uvjerljivih 5:0. Modri su na Allianz Areni izdržali samo 13 minuta kada je pogodio Douglas Costa, a onda su u razdoblju od 21. do 28. minute primili još tri (dvaput Lewandowski, jednom Götze) za potpuni potop u prvih pola sata.

Robert Lewandowski hat-trick je postigao u 55. minuti, a nakon petog pogotka Bavarci su skinuli nogu s gasa.

U 74. minuti Goetze pogađa vratnicu, a Eduardo u 75. minutu skida loptu s noge Lewandowskog, pa je Dinamo s kultne Allianz Arene ipak otišao bez strašnije rezultatske katastrofe.

Dinamo će iduće dvije utakmice u Ligi prvaka igrati protiv Olympiakosa, koje će vjerojatno odlučiti hoće li hrvatski prvak prezimiti u Europi.

U drugom susretu ove skupine Arsenal i Olympiakos odigrali su nevjerojatnu utakmicu u Londonu. Grci su vodili 1:0 i 2:1, no nakon 3:2 Arsenal se nije uspio vratiti.

Kod drugog gola Olympiakosa teško je pogriješio vratar domaćih David Ospina koji je ubacio loptu u svoja vrata.