Zrinjski slavio

Derbi u Vrapčićima prekinut zbog ulaska domaćih navijača na teren

Sport / Nogomet | 18. 03. 2015. u 16:28 Z.D.

Uzvratna utakmica četvrtfinala Kupa BiH između Veleža i Zrinjskog prekinuta je u 90. minuti nakon što je Zrinjski poveo s 2:0. Naime, nakon drugog gola Zrinjskog u teren je utrčalo nekoliko navijača domaćih.

Jedan od navijača udario je palicom golmana Zrinjskog Ratka Dujkovića, a iako su redari spriječili kontakt dvojice navijača s ostalim igračima, nogometaši Zrinjskog na sugestiju suca Skakića povukli su se u svlačionice.

Utakmica se ipak nastavila, nakon čega su odigrane dvije minute nadoknade, no promjene rezultata nije bilo.

Velež će zbog tog incidenta biti dodatno kažnjen, kao da mu nije dovoljna kazna što je ispao iz Kupa. Ipak, bilo kako bilo i prije prekida je bilo jasno da će u polufinale Zrinjski.

Pero Stojkić pogodio je u posljednjim sekundama prvog dijela, a Stevo Nikolić u zadnjim trenutcima utakmice za tek drugu pobjedu Zrinjskog u Vrapčićima.

Rođeni će dugo žaliti za propuštenom prilikom za prolaz, jer bili su bolja momčad u prvom dijelu i propustili su nekoliko fantastičnih prilika. No oni svoje šanse nisu realizirali, Zrinjski jeste i zasluženo je prošao dalje.

Nogometaši Olimpica, Širokog Brijega i Zrinjskog plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.