La Liga

"Debeli" konačno zabio: Real svladao Husescu; Poraz Seville kod Athletica

Nogometašima Real Madrida ide puno bolje u domaćem prvenstvu nego u Ligi prvaka. U subotu su u 8. kolu na domaćem terenu svladali Huescu s 4:1, te su izbili na prvo mjesto tablice.
Sport / Nogomet | 31. 10. 2020. u 19:04 Bljesak.info

Nogometašima Real Madrida ide puno bolje u domaćem prvenstvu nego u Ligi prvaka.

U subotu su u 8. kolu na domaćem terenu svladali Huescu s 4:1, te su izbili na prvo mjesto tablice.

Real je poveo u 40. minuti prekrasnim pogotkom Edena Hazarda sa 25 metara. Belgijski napadač, koji se oporavio od ozljede, napokon je zaigrao od prve minute, a to mu je tek drugi pogodak za Kraljevski klub u koji je stigao prošlog ljeta.

Na 2:0 povisio je Karim Benzema u 45. minuti, nakon ubačaja Lucasa Vázqueza na drugu stativu.

Treći pogodak za Real zabio je Federico Valverde u 54. minuti na dodavanje Benzeme, a svoj drugi gol Benzema je postigao je u 90. minuti.

Utješni pogodak za Huescu zabio David Ferreiro (74).

Hrvatski kapetan Luka Modrić odigrao je za Real cijeli susret pruživši dobru partiju.

Ni osmo kolo La Lige nije donijelo promjenu trenda za Sevillu.

Andalužani, aktualni osvajači Europske lige, 4. su listopada remizirali protiv Barcelone 1:1, da bi nakon toga ubilježili dva poraza - minimalna slavlja nad Sevillom upisali su Granada i Eibar.

Današnje gostovanje u Bilbaou kod Athletica bila je prilika Rakitiću i ekipi da ne zaglibe još dublje - međutim, domaćin je okrenuo početno vodstvo Seville od 0:1 te na koncu uzeo sva tri boda pobjedom 2:1.

En Nesyri je zabio već u 9. minuti za Sevillu i sve je nalikovalo na prekid negativnog niza sve do 76. minuti. Tada je Munian poravnao na 1:1, da bi deset minuta kasnije, Sancet u 96. donio potpuni preokret i ostanak tri boda u Baskiji.

Domaćin je bio konkretniji i u prijetnjama - imao je 16 udaraca od čega je sedam završilo u okviru gostujućeg vratara Bonoa, dok je Sevilla slabašnu terensku inicijativu (54-46 posto) iskoristila za samo sedam šuteva, od toga tri u okvir protivničkog gola.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je u početnoj postavi, do 68. minute, kada ga je zamijenio Gudelj.

U idućem kolu, Sevilla dočekuje Osasunu (8. studenog) dok Atheltic gostuje u Valladolidu (9. studenog).