Petarda od engleza

Debakl Zmajića u posljednjm meču kvalifikacija

Sport / Nogomet | 11. 10. 2016. u 21:01 S.K.

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Engleske s 5:0 u posljednjem meču kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Poljskoj iduće godine.

Englezi su od samog starta ovog meča nametnuli svoj ritam i već do 18. minute susreta preko Swifta (14.) i Abrahama (18.) došli do 2:0

U drugom poluvremenu Engleska je nastavila igrati u istom tempu te je do 70. minute zabila još tri komada.

Treći gol za domaći sastav postigao je Onomah u 49. minutu, na 4:0 povisio je Watmore u 62., a konačan rezultat drugim golom postavio je Abraham u 68. minutu utakmice.

Izabranici Darka Nestorovića završili su kvalifikacije u skupini 9 na posljednjem, petom mjestu, s učinkom od tri remija i pet poraza, dok se Engleska kao pobjednik skupine direktno plasirala na završni turnir u Poljskoj.

Na Europsko prvenstvo u Poljskoj kvalificirat će se pobjednici skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane selekcije igrati playoff.

Iz skupine 9 u playoff se plasirala Norveška.