Euforija u Brazilu

David Luiz fantastičnim golom odveo Brazilce na noge Njemačkoj!

Sport / Nogomet | 04. 07. 2014. u 22:06 I. M.

U utorak u 22 sata na stadionu Mineirao u Belo Horizonteu prvu polufinalnu utakmicu igrat će Njemačka i – Brazil!

Domaći navijači u euforiji su jer je Brazil s 2:1 porazio Kolumbiju i izborio polufinale. Brazilci su možda od početka turnira odigrali najbolju svoju utakmicu i nanijeli su odličnim Kolumbijcima prvi poraz, premda su na kraju utakmice 'živjeli opasno'.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti kada je s četiri metra pogodio Thiago Silva, a u 69. minuti na 2:0 povećao je David Luiz fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca. No, deset minuta prije kraja Julio Cesar skrivio je jedanaesterac, a James Rodriguez je smanjio na 2:1 i najavio dramu.

Ipak, Brazil je izdržao i san da će slaviti naslov na svom terenu i dalje živi. Što se tiče Kolumbije za utjehu im ostaje činjenica da će možda imati najboljeg strijelca turnira, jer je Rodriguez odmaknuo svojim šestim golom.