Nezaustavljivi Real

Cristiano Ronaldo nadmašio Di Stefana, Real izjednačio Barcin rekord

Sport / Nogomet | 06. 12. 2014. u 21:38 S. M.

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u 14. kolu Primere na svom Bernabeu Celtu Vigo sa 3:0, a s 18 pobjeda u nizu izjednačili su rekord koji sada dijele s Barcelonom iz sezone 2005./2006.

Sva tri zgoditka za Real dao je Cristiano Ronaldo (36-11m, 65, 81). Portugalac je najbolji strijelac lige s čak 23 pogotka na 13 mečeva. Ovo mu je bio 23. hat-trick u Primeri, čime je nadmašio legende Alfreda Di Stefana i Zarre, koji imaju po 22.

Nogometaši aktualnog španjolskog prvaka madridskog Atletica pobijedili su s 2:0 na gostovanju kod Elchea u 14. kolu Primere, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je svoj šesti prvenstveni pogodak za Madriđane.

Atletico je poveo u 16. minuti kad je na ubacivanje Arde Turana najbolje reagirao Gimenez i poslao loptu u mrežu. Konačnih 2-0 postavio je Mandžukić u 53. minuti. Gabi je odlično proigrao hrvatskog napadača koji je savršeno primio loptu u punom sprintu i poslao ju u bliži, desni kut pokraj nemoćnog vratara Elchea Tytona.