Premier League

City srušio i Arsenal i rekord iz 1992. godine

Manchester City je nakon 17 odigranih utakmica postigao 52 gola, čime su srušili rekord iz 1992. godine. City s 31 bodom uvjerljivo zauzima vrh Premier lige, a u idućem će kolu gostovati kod Leicestera.
Sport / Nogomet | 05. 11. 2017. u 18:11 Bljesak.info

Nogometaši Manchester Cityja na svom su stadionu svladali Arsenal sa 3:1 (1:0) i zadržali uvjerljivu prednost na vrhu ljestvice engleskog prvenstva.

Momčad Pepa Guardiole do vodstva je stigla u 19. minuti pogotkom Kevina de Bruynea. U 50. minuti prednost Cityja udvostručio je Sergio Aguero realiziravši kazneni udarac.

Nadu gostima u preokret vratio je Lacazette pogotkom u 65. minuti, a sve dvojbe oko pobjednika razriješio je Gabriel Jesus u 74. minuti, iako je dojam da su i strijelac i asistent David Silva bili u zaleđu.

Ovom pobjedom Manchester City je došao 31 boda, odnosno osam bodova prednosti pred Manchester Unitedom, koji ima utakmicu manje, i Tottenhamom koji je u prvom nedjeljnom dvoboju kao domaćin svladao Crystal Palace sa 1-0 pogotkom Korejca Sona.