liga prvaka

City praktično već u četvrtfinalu, remi u Eindhovenu

Sport / Nogomet | 24. 02. 2016. u 21:35 S. M.

Manchester City na dobrom je putu da po prvi put u svojoj povijesti prođe jednu nokaut fazu u Ligi prvaka. Dvaput je City zaustavljala Barcelona, no engleski viceprvak ovaj put je imao sreće sa ždrijebom i blizu je prolaska u četvrtfinale.

Naime, Manchester City gostovao je kod kijevskog Dinama i odnio pobjedu 3:1, koju će trebati potvrditi 15. ožujka na svom terenu.

Sergio Aguero je doveo goste u vodstvo u 15. minuti, a na 2:0 povisio je David Silva na asistenciju Sterlinga u 40. Gol nade za ukrajinske prvake postigao je Bujalski u 58.

City je imao nekoliko prilika za treći gol, a najveću je promašio Yaya Toure koji s četiri metra nije pogodio vrata Dinama. No, pred kraj sam utakmice Toure je majstorski pogodio i doveo City na korak od četvrtfinala.

U drugoj utakmici večeri nizozemski prvak PSV odigrao je u Eindhovenu 0:0 s madridskim Atleticom. Domaći mogu biti zadovoljni što nisu primili pogodak, jer su 25 minuta igrali s igračem manje.