Cim

Cimljani bolji od momčadi Neuma

Sport / Nogomet | 04. 09. 2017. u 07:00 M.M.

U okviru trećeg kola druge lige FBiH-Jug na stadionu u Cimu sastali su seniorske ekipe NK Cim i HNK Neum. Domaćini su izborili sva tri boda. Oko stotinjak gledatelja imalo je priliku vidjeti odličnu i zanimljivu utakmicu sa tri pogotka.

Ekipa Neuma došla je u vodstvo već u trećoj minuti velikom greškom obrambenih igrača Cima. Pogodak za Neum je postigao Mile Galić. Poslije početnog šoka momčad Cima se stabilizirala i preuzela je inicijativu.

U desetoj minuti u šesnaest metara nakon ubačaja iz ugla prekršajem je zaustavljen Marić igrač Cima. Sudac Pejić je opravdano dosudio kazneni udarac za Cim. Goran Kolobara je uspješno izveo jedanaesterac i poravnao rezultat na 1-1.

U 35. minuti Cim je iz brze kontre poveo sa 2-1 zgoditkom Marina Džidića. Pred sami kraj prvog poluvremena Cim je postigao još jedan zgoditak koji je glavni sudac na asistenciju pomoćnika opravdano poništio zbog zaleđa.

U drugom poluvremenu igralo se dosta dobro. Obe ekipe su imale svoje prigode koje nisu iskoristili.

Na kraju utakmice trener Cima Slavenko Šuman Tunga je rekao kako je zadovoljan sa pobjedom i igrom svoje ekipe.

Sudačka trojka Pejić, Delić i Dolić dobro je odradila svoj dio posla.

Rezultati  lige FBiH - Jug,  trećeg kola.
Sloga Lj-Troglav 1918  1-0
Turbina-Brotnjo           2-0
Klis-Stolac                 3-0
Rama- Tomislav          1-1
Posušje-Branitelj        5-2
Cim-Neum                 2-1
Kamešnica-Grude      0-1