Champions League

Chelsea suverenom pobjedom nad Portom zakoračio u polufinale

UEFA je ranije odlučila da se oba meča četvrtfinala Lige prvaka između Porta i Chelseaja odigraju na stadionu Sanchez Pizjuan u Sevilli. Prvi je pripao lonodonskom klubu rezultatom 2:0.
Sport / Nogomet | 07. 04. 2021. u 22:55 Bljesak.info

Londonski Plavci su kao nominalni gosti slavili s 0:2 te već sada s puno optimizma gledaju ka polufinalu.

Engleskom klubu bio je dovoljan po gol u oba dijele. U prvom poluvremenu lijep pogodak postigao je Mount nakon što se sjajno oslobodio svog čuvara u 32. minuti.

Konačni rezultat je u finišu susreta postavio Chilwell koji je iskoristio grešku obrane Porta te se ušetao u gol.

Premda je Porto imao svoje prilike, može se reći da je Chelsea sasvim zasluženo slavio i na pravom je putu da prođe dalje.

Mateo Kovačić odigrao je solidnu utakmicu za Chelsea, a u sudačkoj nadoknadi (90+2) zamijenio ga je Emerson.

Uzvratni susret ova dva tima će igrati u utorak 13. travnja.