Nogomet

Chelsea preokretom izbacio Leicester iz Liga kupa

Sport / Nogomet | 21. 09. 2016. u 06:22 S.K.

Imao je Leiceter 2:0, ali ne i živaca završiti protivnika. Aktualni prvak Engleske zbog toga je ispao u Liga kupu.

Djelovalo je kao da će Lisice bez većih poteškoća dalje, ali Chelsea je imao druge planove pa je do kraja regularnog dijela izjednačio, a onda u produžecima izborio pobjedu 4:2.

Nije pomoglo prvaku što je u 90. minuti isključen Poljak Wasilewski - zbog udarca laktom u glavu Diega Coste.

Bio je to preveliki hendikep za momčad Caludija Ranierija, što su gosti iskoristili i u prve četiri minute produžetka s dva pogotka Cesca Fabregasa osigurali mjesto u 4. kolu Liga kupa.

Bez problema dalje su prošli Liverpool i Arsenal, ali treće kolo je bilo kobno za dva prvoligaša koja su se sudarila s drugoligašima, iako su u oba slučaja momčadi iz Premier lige bile domaćini.

Norwich je na Goodison Parku svladao Everton s 2:0, dok je Preston u produžetku izbacio Bournemouth s 3:2.