Londonski derbi

Chelsea nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca do finala Liga kupa

"Plavi" su na Stamford Bridgeu savladali Tottenham sa 2:1 i nadoknadili poraz iz prve utakmice (0:1), tako da su o drugom putniku u finale odlučivali jedanaesterci.
Sport / Nogomet | 25. 01. 2019. u 07:36 Bljesak.info

Nogometaši Chelsea plasirali su se u finale engleskog Liga kupa nakon što su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminirali gradskog rivala Tottenham.

Chelsea je poveo u 27. minuti golom N'Gola Kantea, koji je natrčao na jednu odbijenu loptu i sa 16 metara savladao vratara. U 38. minuti Eden Hazard je poslije dobre akcije svoje momčadi iskoristio asistenciju Azpilicuete i iz neposredne blizine duplirao prednost domaćina.

Tottenham je smanjio pogotkom iskusnog Fernanda Llorentea koji se najbolje snašao poslije centaršuta Rosea i glavom savladao Kepu.

U prve dvije serije kod izvođenja penala igrači obje momčadi su bili precizni, da bi u trećoj i četvrtoj neuspješni izvođači za goste bili Eric Dier i Lucas Moura, pri čemu je Dier prebacio gol, a udarac Moure obranio je vratar Kepa.

Chelsea će se u finalu sastati s Manchester Cityjem, koji je u dvije utakmice deklasirao Burton (9:0 i 1:0).