Njemački Pokal

Četvrtoligaš izbacio Apotekare iz kupa!

Prvi klub koji je izborio plasman u četvrtfinalu DFB Pokala bio je Rot-Weiss Essen, zahvaljujući senzacionalnom preokretu u produžecima utakmice protiv Bayer Leverkusena.
Sport / Nogomet | 03. 02. 2021. u 00:33

RW Essen, klub iz njemačke četvrte lige, osigurao je četvrtfinale njemačkog Kupa i to nakon što je svladao Bayer Leverkusen 2:1 nakon produžetaka.

Za Apotekare je zabio Leon Bailey u 105. minuti i činilo se kako će Leverkusen proći na iskustvo.

No, drugačije planove imali su igrači Essena Kefkir i Engelmann koji su zabili dva gola u drugom produžetku i odveli svoj klub dalje.

Na putu do četvrtfinala izbacili su i Arminiu Bielefeld te Fortunu Duesseldorf.

Dalje je prošla i Borussia Dortmund, svladavši uz puno muke Paderborn 3:2.

BVB tim je rano poveo 2:0, golovima Cana (6.) i Sancha (16.), da bi Justvan u 79. minuti smanjio na 1:2.

Drama se dogodila u sudačkoj nadoknadi, jer je prvo poništen Haalandov pogodak za 3:1 nakon intervencije VAR-a, a potom je u 97. minuti Owusu iz kaznenog udarca poravnao na 2:2.

U produžecima je Erling Haaland (95.) spasio čast prvoligaša, ali je i ovaj pogodak dugo provjeravan zbog mogućeg zaleđa i na kraju priznat.

Četvrtfinale su dostigli i nogometaši drugoligaša Holstein Kiela, koji su prethodno izbacili veliki Bayern.

Ovaj put protivnik im je bio Darmstadt iz iste lige, a Kiel je pobijedio 7:6 nakon izvođenja jedanaesteraca. Nakon 120 minuta bilo je 1:1.

Prvoligaš Werder iz Bremena svladao je s 2:0 Greuther Fuerth koji se natječe u Zweiti.