Polufinale Kupa BiH

Čelik s igračem manje pobijedio neprepoznatljive Širokobriježane

Sport / Nogomet | 02. 04. 2014. u 19:10 D.L.

U prvom polufinalnom susretu Kupa BiH, Široki Brijeg je poražen na stadionu Bilino polje u Zenici od domaćeg Čelika 2:0.

Loša igra Širokog i promašene prilike koštale su momčade Slavena Muse. Da sve bude nevjerojatnije, Čelik je od 19. minute igrao s igračem manje, drugi žuti karton dobio je Mehmedalija Čović.

U 27. minuti nakon ubačaja Bajraktarevića za vodstvo domaćih i veliko slavlje na Bilinom polju glavom pogađa Barać. Neprepoznatljivost gostiju domaći su iskoristili i samo četiri minute kasnije Mešanović pogađa za 2:0.

Početkom drugog dijela domaćini su mogli povesti i 3:0, no udarac Bajraktarevića odlazi tik do vratnice vratara Solde.

Širokobriježani su 'došli sebi' te su preuzeli konce igre u svoje ruke, a u 77. minuti poništen im je pogodak Krešimira Kordića zbog zaleđa. Samo pet minuta poslije Wagner je sjajno uposlio Kordića, no on s pet metara traljavo puca, a vratar Adilović lako brani.

Uzvratni susret igra se za dva tjedna na Pecari, a pred Širokim je težak zadatak.