prva liga

Čapljini lokalni derbi, četiri crvena kartona u Gabeli

Sport / Nogomet | 11. 10. 2015. u 15:28 S. M.

Mostarski Branitelj doživio je poraz na domaćem terenu koji će mu zakomplicirati život u Prvoj ligi Federacije BiH. U 10. kolu Prve lige Rudar iz Kaknja slavio je s 2:0 u Rodoču i ostavio Mostarce na predzadnjem mjestu s osam bodova.

Gosti iz Kaknja slavili su pogocima Čehajića i Džafića, a Branitelj je propustio svoje prilike preko Miličevića i Gegaja.

U lokalnom derbiju u Gabeli Čapljina je svladala GOŠK s 2:1 i drži drugo mjesto s 19 bodova. Čapljina je povela golom Tarika Isića pred kraj prvog dijela, a izjednačio je Željko Malčić u 53. minuti. Ipak, pobjedu Čapljini donio je Marin Jurina u 75. minuti.

Bila je to vrlo nervozna utakmica u kojoj su obje ekipe završile sa po devet igrača, jer su isključeni Malčić i Delić kod domaćina, te Zubac i Rodin kod gostiju.

U derbiju kola Metalleghe je s 3:2 svladao Orašje, a pobjednički pogodak postigao je Dilberović u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Orašje i dalje vodi s 20 bodova, ali ima samo bod više od Čapljine, Metalleghea i Bratstva.