Podiže formu

Bundesliga: Sjajan gol Brekala u novoj pobjedi Wolfsburga

Brekalu je ovo bio šesti gol sezone u svim natjecanjima, a treći u Bundesligi, čemu je pridodao i šest asistencija.
Sport / Nogomet | 24. 02. 2020. u 09:10 Bljesak.info

Josip Brakalo nastavlja sa sjajnim partijama, nakon što je zabio fantastičan gol u preokretu protiv Malmoa ponovio je to i u nedjelju u Bundesligi.

Brekalo je u 21. minuti pogodio za 1:0 protiv Mainza u 23. kolu njemačkog prvenstva.

Hrvatski veznjak je fenomenalno pogodio s 30 metara i probio gostujućeg vratara te time trasirao put svojoj momčadi ka novoj pobjedi.

Brekalu je ovo bio šesti gol sezone u svim natjecanjima, a treći u Bundesligi, čemu je pridodao i šest asistencija. U izjavi nakon utakmice Brekalo je pokazao kako mu šutiranje lopte još uvijek ide (nešto) bolje od njemačkog jezika.

Do kraja utakmice Vukovi su postigli još tri pogotka, a redom su zabijali Steffen, Gerhardt te ponovno Steffen. Brekalo je igrao do 82. minute, kada ga je zamijenio Karamoko.

S ova se tri boda Wolfsburg probio do 7. mjesta s 34 boda, svega dva manje od Schalkea koji drži posljednje mjesto koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu.

Spomenimo i kako je u prvom od dva današnja susreta u Bundesligi, Bayer na domaćem terenu s 2:0 pobijedio Augsburg.

Strijelci su bili Diaby i Amiri, dok je kod gostiju žuti karton zaradio Tin Jedvaj. Hrvatski branič na ovoj je utakmici upisao svih 90 minuta.