Premier League

Brighton ovaj put nije imao šanse protiv Cityja

Iako je u njihovm zadnjem međusobnom susretu slavio Brighto, na kraju je u ovom ogledu presudila velika razlika u individualnoj kvaliteti i višestruko skuplja postava kluba iz plavog dijela Manchestera.
Sport / Nogomet | 24. 10. 2021. u 00:10 Bljesak.info

Manchester City je u subotu slavio s 4:1 na gostovanju kod Brightona. Momčadi Pepa Guardiole i Grahama Pottera u ovaj dvoboj devetog kola ušli su kao treća i četvrta momčad lige. Obje momčadi ove sezone su u većini susreta dominirale posjedom i bile vrlo čvrste u obrani, a poražene su tek jednom.

Ipak, na kraju je u međusobnom ogledu presudila velika razlika u individualnoj kvaliteti i višestruko skuplja postava kluba iz plavog dijela Manchestera. U njihovom zadnjem međusobnom ogledu u svibnju je slavio Brighton, ali danas su im Pepovi momci pokazali limit i zasluženo pobjedili.

City je poveo u 13. minuti nakon skandalozne procjene sudaca koji nisu označili prekršaj Gabriela Jesusa na domaćem vrataru Sanchezu u petercu. Sanchez je zbog primljenog udarca ispustio loptu koju je Gundogan proslijedio u mrežu, uslijedila je provjera putem VAR-a nakon koje je glavni sudac Friend ipak pokazao na centar.

City je pobjedu potvrdio s dva gola Fodena iz protunapada u 28. i 31. minuti, da bi u nastavku domaći uspjeli smanjiti kaznenog udarca kojega je uspješno izveo Mac Allister u 81. minuti, a u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Mahrez je pogodio za konačnih 4-1.

Drugi City sada ima 20 bodova, dva manje od vodećeg Chelseaja koji je ranije u subotu s čak 7-0 (3-0) svladao posljednji Norwich City, a dva više uz utakmicu više od trećeg Liverpoola. Brighton je četvrti sa 15 bodova.

REZULTATI 9. KOLA:

Petak:
Arsenal - Aston Villa 3-1 (Partey 23, Aubameyang 45+6-11m, Smith Rowe 56 / Ramsey 82)

Subota:
Chelsea - Norwich City 7-0 (Mount 8, 85-11m, 90+1, Hudson-Odoi 18, James 42, Chilwell 57, Aarons 62-ag)
Crystal Palace - Newcastle United 1-1 (Benteke 56 / Wilson 65)
Everton - Watford 2-5 (Davies 3, Richarlison 63 / King 13, 80, 86, Kucka 78, Dennis 90+1)
Leeds United - Wolverhampton Wanderers 1-1 (Rodrigo 90+4-11m / Hwang 10)
Southampton - Burnley 2-2 (Livramento 41, Broja 50 / Cornet 13, 57)
Brighton and Hove Albion - Manchester City 1-4 (Mac Allister 81-11m / Gundogan 13, Foden 28, 31, Mahrez 90+5)