Liga prvaka

Borussia Dortmund prvi četvrtfinalist, Sevilla nije uspjela

Borussia Dortmund remizirala je sa Sevillom (2:2) u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka i s ukupnih 5:4 prošla među najboljih osam u Europi.
Sport / Nogomet | 09. 03. 2021. u 22:59 Bljesak.info

Erling Haaland u pravoj je drami odveo Borussiju među osam najboljih klubova u Europi.

Nogometaši iz Dortmunda obranili su prednost iz prvog susreta protiv Seville, iako su do samog kraja strepili od mogućih produžetaka.

Nakon što je BVB u Španjolskoj slavio 3:2, u utorak su ova dva protivnika u ludom drugom poluvremenu odigrali 2:2 .

Junak Borussije, mladi Erling Haaland, postao je igrač koji je najbrže od svih dosad zabio 20 golova u Ligi prvaka. Za to mu je trebalo samo 14 utakmica.

Borussija je bolje krenula u utakmicu i povela u 35. minuti, Reus je lijepo prošao po lijevoj strani i asistirao Haalandu. Početkom drugog dijela Norvežanin je odmah zabio, ali njegov gol poništen je zbog prekršaja u napadu.

Međutim, nije dugo čekao na drugu šansu s obzirom da je već u 54. minuti dobio priliku iz najstrože kazne potvrditi Borussijin prolaz što je i učinio.

Pogotke za Andalužane postigao je El Nesyri u 59. minuti iz jedanaesterca i u 96. minuti na asistenciju Ivana Rakitića za konačnih 2:2.