Kup BiH

Borcu ni dva igrača manje nisu pomogla: Rudar prvi četvrtfinalist

Sport / Nogomet | 18. 02. 2023. u 15:43 M.V. | Bljesak.info

Utakmicama osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine i službeno se nastavila sezona u domaćem nogometu, a prvi u četvrtfinale se plasirao Rudar iz Prijedora.

Prijedorčani su do četvrtfinala došli izbacivši favorizirani Borac i to nakon jedanaesteraca. U regularnom dijelu bilo je 1:1, a nakon raspucavanja bilo je 6:5 za domaće.

Rudar je poveo već u 13. minuti preko Aleksandra Demonjića, a Borac izjednačio pred kraj prvog dijela preko Nedejljka Piščevića. U drugom dijelu je sudac Dragan Kesić iz Gradiške isključio čak dvojicu domaćih i to u samo tri minute!

Prvo je drugi žuti zaradio Mario Sajak, a zatim i strijelac Demonjić. Ipak, ni s dva igrača više Borac nije mogao do gola, a u 86. minuti mogao je i primiti pogodak, jer je Nemanja Pekija imao stoposotnu priliku.

Ipak, u raspucavanju više znanja imali su domaći koji su više nego zasluženo izborili mjesto među osam najboljih.