Brandao isključen

Borac ostao stopostotan, u Veležu bijesni na suca Gigovića

Borac je ostao stopostotan na svom stadionu u Banja Luci pobijedivši Velež s 2:0.
Sport / Nogomet | 04. 10. 2020. u 19:52 S.B. | Bljesak.info

Rođeni su u Banja Luku otputovali oslabljeni, bez Samira Radovca i Slaviše Radovića, dva svoja važna igrača, ali je debi zato ubilježio novi igrač Nemanja Anđušić.

Ipak, Borac je bio bolji, iako će gosti imati puno primjedbi na suca Miloša Gigovića koji je početkom drugog dijela, pomalo prestrogo, isključio Brandaa i tako olakšao posao domaćinu.

U 51. minuti Velež je ostao s igračem manje i to ostao je bez svog najopasnijeg igrača. Brandao je bio u duelu s Jovanovićem i zakačio je Borčevog defanzivca lijevom rukom po licu. Sudac Gigović ocijenio je da je Brazilac to napravio namjerno i pokazao mu žuti karton, a kako je već imao jedan Velež je ostao s deset igrača.

Borac je terensku nadmoć iskoristio devet minuta kasnije. Đorđe Ćosić je idealnim centaršutom pronašao Gorana Zakarića, koji udarcem glavom svladava Adnana Bobića.

Pred kraj utakmice Borac je udvostručio svoje vodstvo, a konačni rezultat postavio je Brazilac iz redova domaćih Oliveira Cruz koji je pogodio za 2:0 nakon kornera.

Velež će nakon pauze dočekati Slobodu na svom terenu.