Kup BiH

Široki u Foči tek nakon penala, Borac minimalno u Hadžićima

Sport / Nogomet | 29. 11. 2023. u 15:05 M.V. | Bljesak.info

Nakon preostalih zaostalih utakmica šesnaestine finala Kupa BiH banjalučki Borac i Široki Brijeg očekivano su prošli dalje, ali ne bez muke.

Široki Brijeg je pobijedio Sutjesku u Foči, no tek nakon jedanaesteraca.

Široki je u Foči je poveo golom Stephena Chinedua u 51. minuti, ali je Dario Blagojević izjednačio već pet minuta kasnije. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa su odlučili jedanesterci.

U raspucavanju prvi su promašili Širokobriježani, no Sutjeska je dvaput zaredom promašila jedanaesterce pa su gosti ipak prošli.

Banjalučki Borac prošao je dalje zahvaljujući minimalnoj 1:0 pobjedi kod Radnika u Hadžićima. Po vrlo lošem terenu Borac je slavio pogotkom Stojana Vranješa u 24. minuti utakmice.

Podsjetimo, u osminu finala ranije su se plasirali premijerligaši Velež, Zvijezda 09, GOŠK, Tuzla City, Igman, Sarajevo, Sloga iz Doboja, Posušje i branitelj naslova Zrinjski.

Uz njih su prošli Sloboda, Laktaši, Slavija, Stupčanica i Jedinstvo.