kvalifikacije

BiH pobjedom završila kvalifikacije, Karačić skinuo penal Poljacima

Sport / Nogomet | 19. 05. 2015. u 16:54 I. M.

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je natjecanje u elitnoj rundi kvalifikacija za Europsko U19 prvenstvo, u kojima je bila domaćin skupine 5, pobjedom 2:0 protiv Poljske.

Treća utakmica skupine igrala se na Veležovom stadionu, a domaćin je došao do pobjede golovima Nemanje Anđušića i Miće Kuzmanovića u drugom poluvremenu. U prvom poluvremenu istaknuo se domaći vratar Goran Karačić. Vratar Zrinjskog na ovom turniru branio je izvrsno i odličnu formu potvrdio obranivši penal Pawelu Stolarskom.

Tako je momčad Tonija Karačića na kraju ovih kvalifikacija zauzela drugo mjesto s četiri boda – pobjedom, remijem i nesretnim porazom od Crne Gore.

Na Europsko prvenstvo za juniore iz ove skupine 5 plasirala se Ukrajina koja je pod Bijelim brijegom porazila Crnu Goru s 2:0.