Uefa Liga nacija

Belgija neumoljiva; Danska i Engleska miroljubivo bez pogodaka

Islanđani su u Bruxellesu poveli u 11. minuti golom Holmberta Arona Fridjonssona, no Belgija je vrlo brzo okrenula rezultat preko Axela Witsela (13) i Michyja Batshuayia (17).
Sport / Nogomet | 08. 09. 2020. u 23:04 Bljesak.info

Nogometna reprezentacija Belgije pobijedila je Island s 5:1 ostvarivši i drugu pobjedu u skupini 2 elitnog razreda Lige nacija, dok su Danska i Engleska odigrale bez golova.

Na 3:1 je u povisio Dries Mertens u 50. minuti, da bi Batshuayi u 69. minuti zabio i svoj drugi gol na utakmici. Golijadu je zaključio Jeremy Doku u 80. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Danska i Engleska su odigrali 0:0. Englezi tako niti u drugom susretu nisu postigli gol iz igre. Naime, pobjedu protiv Islanda u prvom kolu izborili su pogotkom iz kaznenog udarca.

Na ljestvici vodi Belgija sa šest bodova, Engleska ima četiri, Danska jedan, a Island je na dnu skupine s dva poraza.