Liga prvaka

Bayern slavio kod PSG-a, Milan bolji od Tottenhama

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Bayern je u Parizu pobijedio PSG sa 1-0, dok je u drugom susretu večeri Milan na San Siru identičnim rezultatom slavio protiv Tottenhama.
Sport / Nogomet | 14. 02. 2023. u 23:17 Bljesak.info

"Ples kuglica" spojio je europske velikane Paris Saint-Germain i Bayern već u osmini finala Lige prvaka.

Prije tri godine ovi su klubovi igrali u finalu u Lisabonu, a Bavarci su slavili sa 1-0 golom Kingsleyja Comana.

I ovoga puta Bayern je slavio identičnim rezultatom, a strijelac je ponovo bio Coman. Alphonso Davies je u 53. minuti nabacio u šesnaesterac, a loptu je dočekao bivši PSG-ov junior Coman, zabivši nisko po sredini gola.

Bayern je 80 minuta dominirao, mogao i uvjerljivije kazniti PSG, ali na koncu Bavarci mogu biti sretni što u završnici susreta domaćin nije izjednačio. Zapravo, Mbappe je postigao pogodak, ali je nakon intervencije VAR-a poništen zbog zaleđa.

Bayern je u zadnjim minutama ostao s igračem manje nakon što je Benjamin Pavard zaradio drugi žuti karton.

Za PSG do 56. minute igrao 16-godišnji Warren Zaire-Emery upisavši se u povijest.

Naime, sa 16 godina i 343 dana Zaire-Emery je postao najmlađi igrač koji je započeo jednu utakmicu nokaut faze Lige prvaka.

Mladi francuski veznjak je nedavno postao i najmlađi strijelac PSG-a u francuskom prvenstvu.

Uzvrat je osmog ožujka u Munchenu.

U drugom susretu večeri Milan je identičnim rezultatom porazio Tottenham.

Pogodak odluke zabio je Brahim Diaz u sedmoj minuti. Prvo je pucao Theo Hernandez iskosa, no Fraser Forster je obranio njegov udarac.

Na odbijanac je natrčao Brahim Diaz, no Forster obranio i njegov udaraca, ali je Diaz iz drugog pokušaja zabio za vodstvo Milana. Taj je rezultat ostao do kraja ovog susreta.

Ivan Perišić odigrao cijeli susret za londonski klub.

Uzvratni susret je također osmog ožujka u Londonu.

U srijedu Club Brugge dočekuje Benficu, a Chelsea gostuje kod Borussije Dortmund.

Idućeg tjedna su na rasporedu preostale četiri utakmice prve runde osmine finala.

U utorak, 21. veljače igrat će Liverpool - Real Madrid, te Eintracht Frankfurt - Napoli, a dan kasnije RB Leipzig - Manchester City, te Inter - Porto.