bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
18 golova

Bayern bod do naslova, gol Gigovića

Kiel još uvijek ne želi da se preda iako je situacija poprilično teška. Nakon ovog trijumfa Kiel je trenutačno dva boda iznad Bochuma koji je posljednji, dok mu Heindeheim na 16. mjestu bježi za tri boda.
26.04.2025. u 19:09
text

Bundesliga ulazi u svoju završnicu. Tri kola prije kraja Bayern i dalje ima osam bodova prednosti u odnosu na Bayer koji može još uvijek vjerovati u neko čudo, koji se neće dogoditi. Iako imaju puno problema oko ozlijeđenih igrača, Bayern još uvijek na terenu ima dovoljno kvalitetnih pojedinaca koji mogu posao završiti kako treba.

Danas je protiv Mainza upisana pobjeda 3-0, na poluvremenu je bilo 2-0. Strijelci su bili Sane u 27. i Olise u 40. minuti, a subotnja priča je zaokružena golom Diera u 84. minuti. Danas je Olise postigao svoj 15 gol ove sezone, dodao je i jednu asistenciju pa ih sada ima 19 na kontu. Sjajna statistika.

Dva gola su za poluvrijeme postigli i igrači Bayera protiv Augsburga. Schick je doveo domaćina u vodstvo u 13. minuti, dok je u nadoknadi odlični Argentinac Buendia bio strijelac za 2-0.

Na kraju bi čini se Niko Kovač mogao odvesti Borussiju Dortmund u Ligu prvaka. Iako je to do prije samo mjesec dana izgledalo kao jedna vrsta nemoguće misije. Nakon današnjeg trijumfa ekipa iz Dortmunda je na tri boda zaostatka za četvrtim Freiburgom.

U Sinsheimu je bilo poprilično dramatično. Borussia (D) je povela u 20. minuti golom svog najboljeg strijelca Guirassyja, a isti je igrač propustio u 34. zabiti za 2-0 kada nije bio precizan s bijele točke. Kazna je za goste stigla u 61. minuti kada je Hložek izjednačio na 1-1. Hoffenheim se vratio još jednom i činilo se uzeo bod kad je Kaderabek pogodio za 2-2. Tu nije bio kraj uzbuđenjima, igralo se još malo u nadoknadi, dovoljno da u 95. minuti zabije Anton za 2-3.

Planove Borussije kvari Freiburg koji je danas u gostima pobijedio Wolfsburg 1-0. Gol odluke postigao je Rosenfelder u 49. minuti, a Wolfsburg je još od 26. imao igrača manje nakon isključenja Arnolda.

Kiel još uvijek ne želi da se preda iako je situacija poprilično teška. Nakon ovog trijumfa Kiel je trenutačno dva boda iznad Bochuma koji je posljednji, dok mu Heindeheim na 16. mjestu bježi za tri boda. Dvoboj protiv Borussije Mönchengladbach je nudio jako puno uzbuđenja.

Kiel je na poluvremenu imao veliku prednosti, Machino je bio dvostruki strijelac. Međutim, u nastavku Cvancara i Alassane Pléa vraćaju utakmicu na početak za svega devet minuta. U 76. minuti, Armin Gigović postiže svoj peti gol u prvenstvu. Honorat je ponovo pogodio na drugoj strani deset minuta poslije, za novo izjednačenje. Međutim, Kiel nije odustao Shuto Machino kompletira hat trick za slavlje domaćih u nadoknadi.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO