Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Postaje tradicija

Barcelona uputila novu žalbu UEFA-i u vezi sa suđenjem

FC Barcelona uputila je žalbu UEFA-i u vezi sa suđenjem na utakmicama četvrtfinala Lige prvaka s Atletico Madridom.
17.04.2026. u 00:16
text

"Klub smatra da je tijekom dvije utakmice doneseno nekoliko sudačkih odluka koje nisu u skladu s pravilima igre, što je rezultat netočne primjene pravila i nedovoljne intervencije VAR-a u važnim situacijama", objavio je španjolski prvak.

"Prema FC Barceloni, akumulacija tih pogrešaka izravno je utjecala na tijek utakmica i na ishod dvoboja, uzrokujući značajnu sportsku i financijsku štetu klubu", stoji u izjavi katalonskog kluba.

"Ovom pritužbom klub ponavlja zahtjeve koje je prethodno uputio UEFA-i te istovremeno nudi suradnju s organizacijom s ciljem poboljšanja sustava suđenja kako bi se osigurala stroža, pravednija i transparentnija primjena Pravila igre", zaključno je u objavi Blaugrane.

Podsjetimo, u oba susreta Barcelonini stoperi su dobili crveni karton.

U prvom ogledu, na Camp Nou, igru je pri rezultatu 0-0 morao napustiti Pau Cubarsi, dok je na Metropolitanu pocrvenio Eric Garcia u trenucima kada je Barcelona tražila pogodak za poravnanje ukupnog rezultata.

POVEZANO