La Liga

Barcelona osigurala 27. titulu prvaka Španjolske, Elche svladao Atletico

Barcelona je slavljem protiv gradskog rivala Espanyola 2:4 osigurala svoju 27. titulu prvaka Španjolske. Katalonci su čekali četiri godine da se vrate na tron španjolskog nogometa.
Sport / Nogomet | 14. 05. 2023. u 23:02 Bljesak.info

Barca je sav posao protiv gradskog suparnika obavila u prvom poluvremenu postigavši tri gola. Dva puta je bio strijelac Robert Lewandowski (11, 40), a jedan gol je zabio Alejandro Balde (20). U nastavku susreta Jules Kounde je u 53. minuti povećao na 4-0.

Espanyol je do kraja susreta ublažio poraz golovima Javia Puada (73) i Joselua (90+3). GOLOVI

Nakon nekoliko sezona lutanja, na klupu je sjela klupska legenda Xavi koji je posložio stvari na svoje mjesto i pametnom kupnjom Lewandowskog dignuo giganta iz prosječnosti.

Sjajni Poljak je u 35 godini života ugradio 21 pogodak i šest asistencija u osvajanje naslova čime je najbolji strijelac La Lige.

Barcelona je četiri kola prije kraja sezone pobjegla Realu na neuhvatljivih +14. "Kraljevski klub" je rekorder s 35 naslova španjolskog prvaka.

Xavijeva granitna obrana u 34. kola primila je nevjerojatnih 13 pogodaka, uvjerljivo najmanje u ligi, čak su sve do 26. travnja bili na jednoznamenkastom broju primljenih pogodaka, odnosno do 31. kola.

Ključnim se pokazalo 26. kolo La Lige kada je Kessie u posljednjim minutama El Clasica osigurao slavlje Katalonaca i velikih 12 bodova prednosti pred Kraljevskim klubom.

U ranije odigranom susretu "fenjeraš" Elche je pobijedio Atletico Madrid sa 1-0, a susret je odučila pogreška hrvatskog vratara Ive Grbića.

Elche je izveo aut, Grbić je loše procijenio loptu, te je rukom spustio loptu na nogu Fidelu, kojem nije bilo teško pogoditi u praznu mrežu.

Najzanimljiviji detalji OVDJE

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Real Betis - Rayo Vallecano.

Rezultati:

Espanyol - Barcelona 2-4 (Puado 73, Joselu 90+3 / Lewandowski 11, 40, Balde 20, Kounde 53)
Celta Vigo - Valencia 1-2 (Seferović 60 / Kluivert 8, Marí 88)
Elche - Atletico Madrid 1-0 (Fidel 41)
Real Valladolid - Sevilla 0-3 (Rafa Mir 50, Gomez 78, Corona 90+3)

U subotu:

Real Madrid - Getafe 1-0 (Asensio 70)
Real Sociedad - Girona 2-2 (Oyarzabal 5-11m, Silva 24 / Couto 37, Stuani 45+3)
Osasuna - Almeria 3-1 (BUDIMIR 46, Ezzalzouli 51, Gómez 81 / Lazaro 90+2)
Villarreal - Athletic Bi. 5-1 (Baena 24, 90, Jackson 37, 50, Paredes 61-ag / Sancet 45+3-11m)