La Liga

Barcelona bez vidljivog napora potopila Žutu podmornicu

Nogometaši Barcelone su u okviru 34. kola La Lige na Stadionu de la Ceramica pobijedili ekipu Villarreala rezultatom 4:1 te tako najavili izlaz iz krize nakon dva vezana remija.
Sport / Nogomet | 06. 07. 2020. u 00:01 Bljesak.info

Barca je s uvjerljivih 4:1 potopila Žutu podmornicu na Stadionu de la Ceramica.

Torres već u trećoj minuti postigao autogol za vodstvo Barcelone, ali se Villarreal brzo vratio te je u 14. minuti došao do izjednačenja preko Morena.

Raspoložena Barcelona uspjela je do odlaska na odmor postići još dva pogotka, a oba je namjestio Messi.

Prvo je Suarez majstorski pogodio za 1:2, a potom se u strijelce, jednako šmekerski, upisao i Griezmann.

Konačni rezultat meča postavio je Ansu Fati četiri minute prije kraja meča na asistenciju Albe.

Ivan Rakitić je igrao od 60. minute, kad je zamijenio Luisa Suareza.

Barcelona je četiri kola prije kraja prvenstva na drugom mjestu s četiri boda zaostatka u odnosu na lidera Reala, dok je Villarreal na solidnoj petoj poziciji.

U 34. kolu je Espanyol gotovo i matematički izgubio status prvoligaša za sljedeću sezonu domaćim porazom 0:1 od Leganesa.

S druge strane, ovim bodovima je klub iz madridskog predgrađa ostavio nadu u mogući spas u posljednja četiri kola. Pobjednički pogodak postigao je Silva u 53. minuti.

Osasuna je ugostila Getafe u dvoboju koji je završio bez pogodaka.