La Liga

Atletico Madrid svladao Cadiz i vratio se na treće mjesto

Pobjedu je Colchonerosima osigurao Rodrigo de Paul u 68. minuti iz odbijanca nakon udarca Angela Corree.
Sport / Nogomet | 12. 03. 2022. u 00:15 Bljesak.info

Atlético Madrid je kao domaćin jedva svladao Cadiz s 2-1 u prvoj utakmici 28. kola Primere i vratio se na treće mjesto ljestvice, s tri boda ispred FC Barcelone, ali Katalonci imaju dvije utakmice manje.

Colchonerosi su poveli već u 3. minuti nakon pogreške vratara Maria Ledesme, koju je iskoristio Portugalac Joao Felix, ali je Cadiz izjednačio u 45. minuti udarcem Alvara Negreda koji je prevario Jana Oblaka.

Pobjedu je ipak osigurao Rodrigo de Paul u 68. minuti iz odbijanca nakon udarca Angela Corree.

Argentincu je to prvi pogodak u dresu Atletica otkako je stigao iz Udinesea.

U 87. minuti izravan crveni karton zbog preoštrog starta dobio je pričuvni igrač domaćih Javier Serrano. Samo pet minuta ranije zamijenio je strijelca prvog gola na utakmici Felixa.

Atletico je posljednjih minuta izdržao s igračem manje i spasio pobjedu.

Zanimljivo, i u 41. minuti domaći igrač Reinaldo je prvo dobio izravni crveni karton zbog neopreznog starta s dvije noge, no nakon intervencije iz VAR sobe odluka je promijenjena u žuti karton.