La Liga

Atletico Madrid srušio Bilbao i približio se vodećem dvojcu

U dvoboju 9. kola Primere Atletico Madrid je slavio u Bilbaou kod Athletica s 1-0 i probio se na treće mjesto tablice.
Sport / Nogomet | 15. 10. 2022. u 23:40 Bljesak.info

Pogodak vrijedan pobjede dao je Francuz Griezmann u 47. minuti na dodavanje Morate.

Kao i prije nekoliko kola, hrvatski vratar Ivo Grbić je u 69. minuti zamijenio na vratima ozlijeđenoga Jana Oblaka.

Nogometaši Seville pobijedili su na gostujućem terenu Mallorcu s 1-0. Jedini pogodak postigao je srpski nogometaš Nemanja Gudelj u 53. minuti, kada je iz velike udaljenosti poslao loptu u mrežu sunarodnjaka Predraga Rajkovića.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za goste.

U nedjelju se igra veliki derbi Real - Barcelona.

Ranije su du subotu igrali Valencia i Elche na Mestalli, završilo je neriješeno 2-2.

"Fenjeraš" Elche je poveo u 29. minuti golom Pere Mille iz jedanaesterca, a domaći su preokrenuli zahvaljujući dvostrukom strijelcu Urugvajcu Edinsonu Cavaniju. Prvo je izjednačio u 41. minuti iz jedanaesterca, a potom zabio drugi gol u sedmoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Bod Elcheu donio je Milla, drugim golom na utakmici u 65. minuti.

Elche je i dalje jedina momčad bez pobjede u Primeri ove sezone i posljednji je s tri boda.

Girona i Cadiz također remizirali 1-1, a domaći su se poraza spasili golom Stuanija iz penala u 11. minuti sudačkog dodatka. Prethodno je goste u vodstvo doveo Álex Fernández (46.).