Charles De Ketelaere je golovima u 12. i 23. minuti usmjerio utakmicu, a Monzu su u drugom poluvremenu dotukli Ademola Lookman (47) i Marco Brescianini (88).
Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić u igru je ušao u 64. minuti i bio je asistent za posljednji gol Atalante.
Atalanta je sa 68 bodova u prednosti pred ostalim konkuretima za dva preostala mjesta u Ligi prvaka, jer su prva dva osigurali vodeći Napoli (77 bodova) i milanski Inter (74).
Monza će sezonu završiti na zadnjem, 20. mjestu Serie A, a u 35 kola je skupila samo 15 bodova.
U prvom nedjeljnom dvoboju nogometaši Lazija su ostvarili važnu gostujuću pobjedu svladavši Empoli s 1-0. Lazio je na gostovanju u Toskani poveo u prvom napadu na susretu, a strijelac je bio Senegalac Boulaye Dia.
Empoli je krajem prvog dijela doživio novi udarac kada je Colombo u 34. i 38. minuti zaradio dva žuta kartona i isključenje.
U 76. minuti i Lazio je ostao s igračem manje, isključen je Hysaj, ali je rimski sastav do kraja zadržao minimalnu prednost.
Nogometaši Rome su na rimskom Olimpicu svladali Fiorentinu s minimalnih 1-0 u utakmici 35. kola talijanske Serie A i tom pobjedom skočili na četvrto mjesto koje na kraju prvenstva donosi plasman u Ligu prvaka.
Pobjednički pogodak je u zadnjim sekundama prvog poluvremena glavom postigao Ukrajinac Artem Dovbik, nakon udarca iz kuta.
Roma ima 63 boda, isto koliko i petoplasirani Lazio. Fiorentina je s 59 bodova ostala na osmom mjestu i vjerojatno ispala iz utrke za Ligu prvaka.
Nogometaši Bologne i Juventusa podijelili su bodove odigravši 1-1 u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa Serie A.
Gosti iz Torina poveli su već u 9. minuti pogotkom Khephrena Thurama, a poravnao je Remo Freuler u 54. minuti.
"Staru damu" je u vodstvo doveo Khephren Thuram u devetoj minuti udarcem s ruba kaznenog prostora, a izjednačio je Remo Freuler zabivši iz blizine u 54. minuti.
Nakon 33 kola Juve je na četvrtom mjestu sa 63 boda, koliko ima i petoplasirani Roma i šestoplasirani Lazio, dok je Bologna sedma sa 62 boda.
Izgledno je da će se za četvrto mjesto Serie A, koje vodi u Ligu prvaka, do kraja boriti Juventus, Roma, Lazio i Bologna.