Southampton iznenadio Chelsea

Svrake darivale Crvene vragove; Arsenal pod novim trenerom nastavlja prodavati ugled

Uoči međusobnog dvoboja od 21 sat u Leicesteru, vodeći Liverpool ima 49 bodova, 10 više od drugog Leicester Cityja.
Sport / Nogomet | 26. 12. 2019. u 21:45 Anadolija

Nogometaši Manchester Uniteda u susretu su 20. kola engleskog prvenstva na svom Old Traffordu svladao Newcastle United sa 4-1 (3-1).

Gosti iz Newcastlea poveli su preko Matthewa Longstaffa (17), ali Anthony Martial (24) je svojim prvim pogotkom samo sedam minuta potom poravnao na 1-1, da bi Greenwood (36) i Rashford (41) već do odlaska na odmor osigurali potpuni preokret. Konačnih 4-1 postavio je Martial (51) svojim drugim golom odmah početkom nastavka.

Ovom pobjedom United je skočio na sedmo mjesto sa 28 bodova, tri više od 10. Newcastlea.

Ranije u četvrtak Southampton je priredio veliko iznenađenje svladavši kao gosti Chelsea sa 2-0 (1-0).

Strijelci za "svece" bili su Obafemi (31) i Redmond (73). Ovom pobjedom Southampton je skočio na 14. mjesto ljestvice sa 21 bodom, dok je Chelsea ostao četvrti sa 32 boda.

Mikel Arteta debitirao je na klupi Arsenala 1-1 remijem na gostovanju kod Bournemoutha. Domaće je u vodstvo doveo Gosling (35), a poravnao je Aubameyang (63). Artsenal je 11. sa 24 boda, a Bournemouth 16. sa 20 bodova.

Carlo Ancelotti je u svom prvom nastupu kao menadžer Evertona stigao do važne 1-0 (0-0) domaće pobjede protiv Burnleya golom Calvert-Lewina (80). Everton je 13. sa 22, a Burnley 12. sa 24 boda.

Tottenham Hotspur je preokretom stigao do 2-1 (0-1) domaće pobjede protiv Brighton and Hove Albiona. Goste je u vodstvo doveo Webster (37), a u nastavku su Kane (53) i Alli (72) osigurali pobjedu domaćima.