Pobjeda na Wembleyu

Arsenalu rekordni 13. naslov pobjednika FA kupa

Sport / Nogomet | 27. 05. 2017. u 19:10 Z.D.

Nogometaši Arsenala pobjednici su FA kupa nakon što su u finalu na stadionu Wembley pobijedili prvaka Chelsea 2-1.

Arsenalu je to rekordni 13. naslov pobjednika najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu koje je prvi put odigrano 1871. godine.

"Topnici" su do sada dijelili vrh ljestvice osvajača s Manchester Unitedom sa po 12 titula, no londonski sastav je sada sam na vrhu.

Arsenal je poveo već u 4. minuti golom Alexisa Sancheza, a kada je u 66. minuti isključen veznjak Chelsea Victor Moses činilo se kako je priča završena. Međutim, 'Bluesi' su s igračem manje izjednačili u 76. minuti golom Diega Coste. No tri minute kasnije Aaron Ramsey je doveo Arsenal u novo vodstvo.

Do kraja susreta Diego Costa je imao još jednu sjajnu priliku za izjednačenje, ali i Arsenal je mogao zabiti treći gol, a najbliže tome bio je Mesut Ozil koji je u 86. minuti pogodio okvir gola.

Arsenalu je ovo bilo 20. finale i 13 naslov, dok je Chelsea u svom 12. finalu upisao peti poraz.