Engleska

Arsenal izborio finale FA kupa gdje ih čeka Chelsea

Sport / Nogomet | 23. 04. 2017. u 17:55 Z.S.

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u finale FA kupa nakon što su u polufinalnom susretu na Wembleyju nakon produžetaka pobijedili Manchester City 2:1.

City je poveo u 62. minuti golom Sergia Aguera, no devet minuta kasnije izjednačio je Nacho Montreal.

Do kraja utakmice Građani su bili bliži pobjedi, no dva puta su uzdrmali okvir gola. U 76. minuti je Yaya Toure pogodio vratnicu, a u 82. minutu okvir gola pogodio je i Fernandinho.

Cityjeve promašaje kaznio je Alexis Sanchez postigavši u 101. minuti pogodak koji je odlučio pobjednika.

Arsenal će u finalu igrati protiv Chelsea koji je u subotu porazio Tottenham 4:2.

Topnicima je to 20. plasman u finale najstarijeg klupskog nogometnog natjecanja, a do sada su slavili 12. puta, dok su Bluesi izborili 12. finale, a do sada imaju sedam naslova.

Finale je na rasporedu 27. svibnja na Wembleyju.