Albanci su imali početak utakmice iz snova jer poveli su nakon samo 23 sekunde igre golom Nedima Bajramija. Najbrži je to gol u povijesti europskih prvenstava. Dosadašnji rekorder bio je Rus Dmitri Kiričenko koji je 2004. protiv Grčke zabio nakon 67 sekundi igre.
Već u 2. minuti imali su Talijani priliku za izjednačenje, ali udarac Scamacce otišao je u vanjski dio mreže. Ipak, u 11. minuti Azzurri su izjednačili kada je nakon kornera pažnji obrane izbjegao Bastoni i glavom zabio za 1-1.
Talijani su do preokreta stigli u 16. minuti kada je neobranjivo pogodio Barella s ruba šesnaesterca.
Nakon furioznog početka tempo je malo pao, pravih prilika nije bilo, sve to 33. minute kada je Frattesi pucao iskosa s desne strane, no njegov udarac zaustavila je stativa.
Azzurri su opet opasni u 40. minuti kada Scamacca iskosa s desne strane puca, međutim golman Albanije odbija to u korner. Albanci su odgovorili dalekometnim pokušajem Asanija koji odlazi pokraj gola.
Dosta sporiji tempo utakmice gledali smo u nastavku utakmice gdje su Talijani kontrolirali dvoboj. Tek u 60. minuti vidjeli su prvi pokušaj u drugom dijelu kada je Chiesa s ruba šesnaesterca opalio pokraj gola.
Vrijedi još izdvojiti Dimarca u 80. minuti koji je išao ravno u golmana Albanije.
Albanci su Azzurre mogli opet šokirati u 90. minuti kada je Manaj izbio sam pred Donnarummu koji ovog puta spašava Italiju.
Nakon prvog kola u skupini B po tri boda imaju Španjolska i Italija, dok se Albanija i Hrvetska bez bodova. U drugom kolu Italija igra protiv Španjolske, a Albanija protiv Hrvatske.