2:2

Remi starih rivala na Grbavici

Sloboda iskoristila sve greške Željezničara i osvojila bod na Grbavici
Sport / Nogomet | 17. 08. 2019. u 23:20 Bljesak.info

Željezničar je na Grbavici u 5. kolu Premijer lige BiH ugostio tuzlansku Slobodu, a na kraju je meč završen bez pobjednika (2:2).

Željo je ofenzivno krenuo od prve minute. Pokušali su Plavi na otvaranju meča doći do gola, a nakon nekoliko dobrih pokušaja u 18. minuti mreža Slobode se zatresla. Pogodio je Jadranko Bogičević za 1:0.

Potom je Željo imao još nekoliko pokušaja, a kako nisu zabili, Sloboda iz prvog izleta pred gol dolazi do gola. Majstorski iz slobodnjaka za goste iz Tuzle pogađa Samir Bekrić za 1:1.

Plavi zatim preko Krpića pogađaju vratnicu, napadi nisu stali ni dalje, a sve se isplatilo u prvoj minuti nadoknade. Damir Sadiković je fantastično iz slobodnjaka pogodio za 2:1, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Na početku drugog dijela gosti su tražili penal smatrajući da je Bogičević igrao rukom u svom šesnaestercu. Željo se u nastavku odlučio da čuva prednost no kako se bližio kraj bilo je jasno da u redovima domaćina nešto ne štima.

Zato je Sloboda u 70. minuti ozbiljno zaprijetila još jednom preko Bekrića. Opalio je ponovo po lopti, ali je Erić obranio.

Mnogo skromnija igra Plavih u drugom dijelu gostima je omogućila da dođu i do drugog gola. Armin Hodžić samo što je ušao pogađa u 80. minuti za izjednačenje rezultata na 2:2.

Željo je do kraja pokušao da dođe do gola i pobjede. Krpić je imao najbolju šansu u 90. minuti, no njegov šut odlazi tik pored vratnice. Ostalo je 2:2 iako su gosti u samom finišu imali dobru priliku za puni plijen.