Rođeni se vratili!

Velež je u eliti bh. nogometa

Mostarci su slavili 4:2 u veoma zanimljivom susretu na ispunjenom stadionu Rođeni.
Sport / Nogomet | 01. 06. 2019. u 19:20 Bljesak.info / SportSport.ba

Velež je u subotu pred svojim navijačima ugostio Igman i proslavio titulu prvaka, te povratak u Premijer ligu.

Velež je poveo u 21. minuti kada nakon ubačaja pogađa Fajić, a zatim samo dvije minute kasnije izjednačenje. Kašić je matirao Bobića.

Igman je u tim trenutcima bio bolji rival i u 37. minuti gosti iz Konjica dolaze u vodstvo. Ponovo jedanaesterac, a ovaj put mrežu Veleža pogađa Kerim Tatar.

Bio je to i konačan rezultatom prvog poluvremena.

Velež je u drugom dijelu krenuo ofanzivno, pa u 59. minuti Marques pogađa za izjednačenje. Devet minuta kasnije potpuni preokret. Nusmir Fajić nastavlja golgetersku seriju i pogađa za 3:2.

Nakon toga nešto mirnije razdoblje, a pet minuta prije kraja Fajić postiže hat-trick i rješava pitanje pobjednika.