Europska liga

Radnik ispao od Spartaka poslije jedanaesteraca

Bugarska ekipa Lokomotiv Plovdiv će biti protivnik Spartaku u drugom pretkolu Lige Europe.
Sport / Nogomet | 18. 07. 2019. u 23:40 Fena

Nogometaši Radnika izbačeni su iz Europske lige od slovačkog Spartaka iz Trnave.

Radnik je napravio senzaciju u prvoj utakmici kada je u Banja Luci slavio rezultatom 2:0, no Spartak je u Trnavi slavio identičnim rezultatom i potom nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca prošao dalje, pišu banjalučke Nezavisne.

Spartak je od prvo minuta susreta u Trnavi krenuo veoma ofenzivno i Radnik se konstantno branio.

Već u 10. minutu Dalibor Kozić je matiran kada je lijepu akciju iz peterca u pogodak pretvorio Aleks Sobčik.

Spartak je nastavio s napadima, prilike su se redale jedna za drugom, ali je Kozić fenomenalno branio i spašavao svoju mrežu, a dva puta saveznik mu je bila i vratnica.

Ipak, briljantnu partiju Kozić je upropastio u 87. minutu. Lukas Lovat je ubacio loptu s lijeve strane, Kozić je pogrešno procijenio let lopte i promašio je, a Kristian Mihalek je glavom pospremio u prazan gol za 2:0, te je susret otišao u produžetke.

U produžecima u kojima je štoper domaće ekipe Bogdan Mitrea dobio crveni karton nije bilo pogodaka, te je susret odlučen penalima. Jovan Motika, Miloš Plavšić i Nikola Popara nisu uspjeli pogoditi s bijele točke, te je Spartak slavio nakon jedanaesteraca rezultatom 3:2 i prošao dalje.

Bugarska ekipa Lokomotiv Plovdiv će biti protivnik Spartaku u drugom kolu kvalifikacija za Europsku ligu.