Liga prvaka

Hat-trick Džeke za pobjede Rome nad Plzenom, poraz Reala u Moskvi

Vlašić je zabio nakon 65 sekundi i velike pogreške Kroosa, kraljevi tri puta u okvir, Modriću pola sata, Real tri utakmice bez gola, hat-trick Džeke
Sport / Nogomet | 02. 10. 2018. u 23:02 Bljesak.info

Edin Džeko postigao je tri gola u pobjedi Rome nad Viktorijom Plzen od 5:0, u drugom kolu skupine G Lige prvaka.

Reprezentativac BiH je već u 3. minuti načeo mrežu češkog kluba, a u 40. je pogodio za povećanje vodstva. U 64. minuti bilo je 3:0 nakon pogotka Cengiza Undera, a mladi Justin Kluivert je u 73. minuti pogodio za 4:0.

Konačan rezultat postavio je Džeko u 90. minuti.

Ovom pobjedom Roma se izjednačila na ljestvici sa Realom, koji je pretrpio iznenađujući poraz u Moskvi od CSKE, rezultatom 1:0.

Strijelac jedinog gola za rusku ekpu, koji je preuzeo lidersku poziciju na ljestvici, bio je Nikola Vlašić u 2. minuti.