Nakon 4 godine

Fenerbahčeu najveći turski derbi

Posljednju pobjedu Fener je protiv najvećeg suparnika ostvario u travnju 2017. kada je također, kao gost slavio sa 1-0.
Sport / Nogomet | 21. 11. 2021. u 20:15 Bljesak.info

U najvećem derbiju turskog nogometa Fenerbahče je kao gost pobijedio Galatasaray sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih devet međusobnih susreta.

Domaćin nije mogao bolje otvoriti utakmicu, u 16. minuti Galatasaray je stigao do vodstva golom Kerema Akturkoglua. Izjednačio je Mesut Ozil u 31. minuti, a u 82. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Marcel Tisserand.

Kada se već činilo da će susret završiti bez pobjednika, Miguel Crespo je u četvrtoj minuti nadoknade zabio za pobjedu Fenerbahčea.

Fenerbahče se ovom pobjedom probio na peto mjesto sa 23 boda, Galatasaray je osmi sa 21 bodom, a u vodstvu je Trabzonspor sa 30 bodova, prenosi Hina.

Bešiktaš, u čijim redovima igra hrvatski reprezentativac Domagoj Vida, je u subotu izgubio na gostovanju kod Alanyaspora sa 0-2 i trenutačno se nalazi na devetoj poziciji sa 20 bodova.