Derby della Madonnina

Čudesni Giroud kreirao preokret na San Siru

Težak udarac za Nerazzure u pohodu na novi Scudetto
Sport / Nogomet | 05. 02. 2022. u 20:00 Bljesak.info / SN

Inter je u 24. kolu Serie A u subotu od 18 sati ugostio gradskog rivala Milan u velikom derbiju talijanske lige. Domaćin je bolje otvorio susret i dobro zatvorio prilaze svojem golu. Zabili su već u 10. minuti preko Dumfriesa, ali taj gol je poništen zbog zaleđa.

Ipak, onaj u 38. minuti je itekako važeći, a zabio ga je 'Vatreni' Ivan Perišić. Hrvatski je reprezentativac odlično ispratio centaršut Calhanoglua iz kornera i znalački zabio u donji desni kut. Neobranjivo čak i za odličnog Maignana.

Francuski napadač Olivier Giroud pogodio je za izjednačenje u 75. minuti kada je pravovremeno utrčao na asistenciju Brahima Diaza.

Neočekivani preokret inicirao je također Giroud. Okrenut leđima fantastičnim se driblingom otresao De Vrija i zatim neobranjivo pogodio 'malu' mrežu iako je taj udarac Handanović dirao.

Na kraju je završilo 2:1 za Milan koji se tako približio Interu na bod zaostatka, uz utakmicu više od aktualnih prvaka.