Rekordni 14. naslov

Arsenal osvojio FA Cup, junak Topnika slomio pehar!

Arsenalu je to rekordni 14. naslov u Kupu, u kojem su igrali također rekordnih 21 finale, dok je Chelsea ostao na 8 naslova, uz šest izgubljenih finala.
Sport / Nogomet | 01. 08. 2020. u 21:35 Bljesak.info

Nogometaši Arsenala osvojil su engleski FA Cup pobijedivši u finalu na Wembleyu preokretom Chelsea s 2:1.

Junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Gabonac Pierre-Emerick Aubameyang (28., 67.), dok je strijelac za Chelsea bio Christian Pulišić (6.).

Pulišić se početkom drugog poluvremena ozlijedio i napustio igru, a hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je nakon drugog žutog kartona isključen.

Chelsea je poveo vrlo rano, već u 6. minuti američki Hrvat Christian Pulišić se prošetao obranom Arsenala i lako iz blizine svladao vratara Martineza.

Nakon gola su se "Plavci" povukli, inicijativu je preuzeo Arsenal i u 28. minuti uslijedilo je izjenačenje.

Vratar Azpilicueta ruši Pierrea Emerick Aubameyanga, a Gabonac je precizan s "bijele točke".

"Topnici" su do pobjede došli tako što su odigrali brzi protunapad u 67. minuti, Aubameyang je u mjestu "okrenuo" Ruedigera i prebacio loptu preko nemoćnog Cabalera. čije istrčavanje nije nimalo zbunilo Aubu.

Nakon  isključenja  Kovačića u 72. minuti,  Chelsea do kraja utakmice nije uspio stvoriti ozbiljniju šansu.

Arsenal se ovim naslovom plasirao u Europsku ligu.