NBA

Zubac sjajan u pobjedi Clippersa

Clipperse, koji su u utakmici imali prednost od 17 koševa koju su ispustili, ali su potom izbrisali zaostatak od šest koševa u četvrtoj četvrtini i upisali treću uzastopnu pobjedu, do pobjede predvodili Norman Powell sa 30 poena.
Sport / Košarka | 22. 11. 2022. u 08:50 Bljesak.info

LA Clippersi su sinoć sa 121-114 kod kuće svladali Utah Jazz, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je  pobjedi svoje momčadi pridonio sa 14 koševa (šut iz igre 6/8), 14 skokova, dvije asistencije i dva bloka u nešto više od 35 minuta provedenih na terenu.

Clipperse, koji su u utakmici imali prednost od 17 koševa koju su ispustili, ali su potom izbrisali zaostatak od šest koševa u četvrtoj četvrtini i upisali treću uzastopnu pobjedu, do pobjede predvodili Norman Powell sa 30 poena, i Reggie Jackson sa 27, prenosi Hina.

Najbolji Jordan Clarkson

Kod Jazza najbolji je bio Jordan Clarkson sa 26 poena, a Lauri Markkanen je dodao 25 uz deset skokova.

Chicago Bulls su prekinuli niz od devet pobjeda Boston Celticsa, nadigravši ih sa 121-107. DeMar DeRozan zabio je 28 koševa, a Zach LaVine 22 za Chicago koji je prekinuo niz od četiri poraza.

Jayson Tatum iz Bostona ubacio je 28 koševa uz 11 skokova i sedam asistencija. Jaylen Brown je dodao 25 poena, a Malcolm Brogdon 23.

New Orleans Pelicans su kod kuće sa 128-83 bili bolji od Golden State Warriorsa koji su igrali bez svojih najboljih igrača Stephena Curryja, Klaya Thompsona, Draymonda Greena i Andrewa Wigginsa.

Brandon Ingram zabio je rekord sezone od 34 poena za pobjedu domaće momčadi dok je kod Warriorsa najbolji bio Jordan Poole sa 26 poena.

Cleveland Cavaliersi su također na svom terenu sa 114-102 svladali Atlanta Hawkse, a Donovan Mitchell i Darius Garland zajedno su zabili 55 poena za pobjedu domaćina.

Mitchell je upisao 29 ubačaja, pridodavši tome devet asistencija i tri ukradene lopte. Garland je dodao 26 koševa uz devet asistencija.

25 pogodaka i deset asistencija

Hawkse je predvodio Trae Young koji je utakmicu završio s 25 pogodaka i deset asistencija.

Milwaukee Bucks su sa 119-111 nadigrali gostujuće Portland Trail Blazerse.

Giannis Antetokounmpo je zabio 37 koševa za Buckse kojima je ovo tek treća pobjeda u put u zadnjih sedam utakmica.

Portland je vodio s pet poena razlike u prvom poluvremenu i držao se unutar 77-73 nakon polovice treće četvrtine prije nego što je Antetokounmpo zabio par koševa i pokrenuo seriju od 16-6 na kraju četvrtine zahvaljujući čemu su Bucksi došli u vodstvo koje nisu ispustili do kraja.

Igrajući bez ozlijeđenog Damiana Lillarda, Trail Blazersi su dobili 29 poena od Anferneeja Simonsa na putu do trećeg uzastopnog poraza. Jerami Grant ubacio je 18 poena.

Minnesota Timberwolves su u Minneapolisu sa 105-101 bili bolji od Miami Heata, Indiana Pacers su sa 123-102 pobijedili Orlando Magic, a New York Knicks sa 129-119 Oklahoma City Thunder.