Druga ABA liga

Zrinjski u Nikšiću upisao deveti poraz

Kobna je bila treća četvrtina koju je Zrinjski izgubio s 24:8 te je crnogorska momčad u završnici sačuvala prednost i došla do osme pobjede.
Sport / Košarka | 03. 01. 2019. u 22:22 Bljesak.info

Košarkaši Zrinjskog izgubili su od Sutjeske 85:73 u susretu 14. kola regionalne Druge ABA lige igranom u Nikšiću. Bio je to deveti ovosezonski poraz Mostaraca u ovom natjecanju.

''Plemići'' su odlično otvorili utakmicu te su nakon prve četvrtine vodili sa sedam koševa razlike dok su na poluvrijeme otišli s prednošću od +6. Kobna je bila treća četvrtina koju je Zrinjski izgubio s 24:8 te je crnogorska momčad u završnici sačuvala prednost i došla do osme pobjede.

Radosav Spasojević s 25 i Nikola Pavlićević s 23 koša predvodili su domaću momčad do pobjede. Kod Zrinjskog su dva igrača bila dvoznamenkasta: Marko Šutalo postigao je 15, a Marko Ramljak 13 koševa.

Drugi bosanskohercegovački predstavnik Spars upisao je devetu pobjedu, a u Sarajevu je bio bolji od Lovćena 73:64. Sarajlije su tako upisale važnu pobjedu protiv izravnog konkurenta za završni turnir.

U derbiju kola sastale su se dvije vodeće momčadi, a Sixt Primorska svladala je u gostima MZT Skopje sa 78:77 i zadržala uvjerljivu u prednost na ljestvici.