Polufinale prvenstva BiH

Zrinjski slavio u Sarajevu i vratio seriju u Mostar

Putnika u finale će odlučiti treća utakmica kojiaće se igrati u Mostaru.
Sport / Košarka | 05. 05. 2018. u 21:04 Bljesak.info

Košarkaši Zrinjskog svladali su večeras u Sarajevu ekipu Sparsa 56:64, te su izjednačili rezultat u finalnoj seriji na 1:1.

Gosti iz Mostara su bolje ušli u utakmicu. Dobrom obranom su nakon deset minuta igre stekli sedam poena prednosti (11:18), a prednost su bez većih problema čuvali i u drugoj dionici.

Sparsi nisu ličili na onu ekipu koja je deklasirala Plemiće u Mostaru, ali nisu ni gosti naročito briljirali. Ipak, na odmor su otišli sa sedam poena prednosti, 27:34.

Mostarci su odlično ušli u drugo poluvrijeme. Otišli su veoma brzo na maksimalnih plus 12 i činilo se kako će domaći lagano da padnu u ovom susretu.

Međutim, ekipa Ivana Opačka se nije predavala. Zaigrali su mnogo bolje u ostatku trećeg perioda, pojačali su obranu i na kraju ovog dijela igre došli su do samo minus dva, 48:50.

Trojkom Roka Rogića na otvaranju posljednje dionice Sparsi su nakon dugo vremena i poveli (51:50), a na sredini igre u ovom razdoblju još jednom trojkom, ovog puta Đokića odlaze na 56:53.

Ušlo se međutim u neizvjesnu završnicu, tamo su se bolje snašli gosti iz Mostara i na kraju su uspjeli da dođu do pobjede i izjednačenja rezultata u seriji na 1:1. Tako će putnika u finale odlučiti treća utakmica kojiaće se igrati u Mostaru.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Aleksandar Sokolović sa 12 poena, dok je kod Sparsa isti broj poena ubacio duo Josipović - Kovačević.

Spars - Zrinjski 56:64 (11:18, 16:16, 21:16, 8:14)

SPARS: Poščić, Rogič 6, Stepanović, Grubelič 2, Đukanović 5, Manjgafić 4, Đokić 8, Kovačević 12, Kamenjaš, Bašić, Durmo 7, Josipović 12.

ZRINJSKI: Toure 9, Kuzman, Petrić, Smajlagić 6, Sokolović 12, Golemac, Igrutinović 8, Brummitt 9, Miličević 7, Ljujić 5, Šamadan, Ramljak 8.