Plus 20

Zrinjski razbio Bosnu

Brummitt i Princ su ubacili po 13 poena, dok su po 11 dodali Miličević i Ljujić. Na drugoj strani Sturanović je ubacio 12, a po 11 Đelmo i Pašajlić.
Sport / Košarka | 28. 10. 2017. u 21:04 Bljesak.info

Košarkaši Zrinjskog i Bosne Royal odmjerili su snage u trećem kolu prvenstva BiH, a domaćin je na kraju slavio visoku pobjedu, rezultatom 80:61.

Zrinjski je u Mostaru protiv Bosne Royal upisao treću pobjedu, dok je gostujući sastav ostao na jednom trijumfu.

Prije desetak dana ove dvije ekipe su odmjerile snage u ABA 2 ligi, a tada je također Zrinjski slavio sa 76:70.

Plemići su večeras bili i superiorniji u odnosu na starog rivala, pa je slavio s 20 razlike.

Nakon prve četvrtine Zrinjski je vodio 21:17, da bi na poluvremenu rezultat glasio 36:30. Dobro se Bosna držala sve do zadnje četvrtine, kada je Zrinjski doslovno razbio Studente i upisao uvjerljivu pobjedu.

Brummitt i Princ su ubacili po 13 poena, dok su po 11 dodali Miličević i Ljujić. Na drugoj strani Sturanović je ubacio 12, a po 11 Đelmo i Pašajlić, prenosi SportSport.ba.