Memorijalni turnir

Zrinjski protiv Zadra u finalu memorijala 'Marijofil Džidić'

Sport / Košarka | 16. 09. 2016. u 17:45 S. M.

U finalu osmog izdanja 'Memorijalnog turnira Marijofil Džidić', koji se igra u dvorani na Bijelome brijegu u Mostaru, u subotu će se sastati domaćin Zrinjski te Zadar.

Košarkaši Zrinjskog izborili su finale pobijedivši viceprvaka Bosne i Hercegovine Kakanj sa 71:63, dok je Zadar u drugom polufinalu svladao slovensku Rogašku sa 70:64.

Zrinjski je do finala došao u utakmici punoj preokreta svladao Kakanj. Po velikoj vrućini i pred par stotina gledatelja Mostarci su na poluvremenu vodili sa 16 razlike (35:19). Krajem četvrte bilo je 50:44, no momčad Josipa Pandže velikom serijom povela je sa 57:50. Ipak, domaći košarkaši prave preokret i na kraju dolaze do pobjede.

Zrinjski je predvodio Vedran Princ sa 16 koševa, Ali Demić je dodao 15, a Draško Knežević 14 koševa. Kod Kaknja su Vojin Svilar i Aldin Đelmo postigli po 11 koševa.

U drugoj utakmici turnira Zadar je na poluvremenu gubio (37:38), ali treća četvrtina (22:8) bila je dovoljna za pobjedu. Boris Barać postigao je 19 koševa za Zadrane, a Taylor Johnes ubacio je 16 koševa za ekipu koju vodi Mostarac Damjan Novaković.

U utakmici za treće mjesto u subotu u 17 sati igrat će Kakanj i Rogaška, a finale između Zadra i Zrinjskog počinje u 19 sati.