najtrofejniji trener

Željko Obradović traži deveti naslov prvaka Europe

Sport / Košarka | 14. 05. 2016. u 12:44 I. M.

U finalu završnog turnira Europske lige u Berlinu igrat će košarkaši moskovskog CSKA i turskog Fenerbahčea.

CSKA je u prvom polufinalnom susretu pobijedio Lokomotiv Kuban 88:81, dok je Fenerbahče u dramatičnom dvoboju nakon produžetaka pobijedio Laboral Kutxa hrvatskog stručnjaka Velimira Perasovića 88:77.

Finalni susret između CSKA i Fenerbahčea na rasporedu je u nedjelju u 20 sati, a 17 sati je susret za treće mjesto.

CSKA će loviti svoj sedmi europski naslov, prvi nakon 2008. godine, dok je Fener izborio prvo finale. Ipak, ovo je prilika za najtrofejnijeg europskog trenera svih vremena Željka Obradovića da osvoji deveti naslov prvaka Europe i to s petim različitim klubom.

Dosad je najveću titulu u europskoj košarci osvajao s Partizanom, Joventutom, Realom i Panathinaikosom.